USŁUGI DLA ENERGETYKI I TELEKOMUNIKACJI



Inspekcje termowizyjne farm fotowoltaicznych
(IEC TS 62446-3)

Inspekcje termowizyjne są ważnym narzędziem w diagnostyce farm fotowoltaicznych. Pozwalają one na wykrywanie potencjalnych problemów w instalacjach fotowoltaicznych, takich jak uszkodzenia paneli słonecznych, zwarcia, problemy z izolacją lub niewłaściwe połączenia.

Podczas inspekcji termowizyjnej wykorzystuje się kamery termowizyjne, które są w stanie wykryć promieniowanie podczerwone emitowane przez panele słoneczne. Dzięki temu możliwe jest wizualizowanie temperatury każdego panelu i wykrywanie obszarów, które są cieplejsze lub chłodniejsze od pozostałych.

Odkrycie obszarów o podwyższonej temperaturze może wskazywać na uszkodzenia w panelach, które mogą prowadzić do spadku wydajności lub nawet całkowitego uszkodzenia instalacji. Dlatego też regularne inspekcje termowizyjne są kluczowe dla utrzymania optymalnej wydajności i bezpieczeństwa farm fotowoltaicznych.

Zaletą wykorzystania dronów z kamerami termowizyjnym jest przede wszystkim szybkość pracy oraz możliwość wykonania inspekcji z dowolnej wysokości (odległości od paneli PV) – od 1m do 120m i na dowolnie rozległym obszarze.

 

Inspekcje termowizyjne infrastrukutry energetycznej

Inspekcje termowizyjne infrastruktury energetycznej to proces oceny stanu technicznego urządzeń i instalacji z wykorzystaniem termowizji.

Termowizja może być stosowana w różnych typach infrastruktury energetycznej, w tym w elektrowniach, elektrociepłowniach, stacjach transformatorowych, sieciach przesyłowych i rozdzielczych.

Podczas inspekcji termowizyjnej identyfikujemy i lokalizujemy obszary o podwyższonej temperaturze w urządzeniach i instalacjach. Te obszary mogą być wynikiem nieprawidłowego funkcjonowania lub uszkodzeń. Dzięki tej metodzie wykrywamy potencjalne problemy, które mogą prowadzić do awarii, a w konsekwencji do zwiększenia kosztów naprawy, utraty energii, a nawet zagrożenia bezpieczeństwa.

Zaletą wykorzystania dronów z kamerami termowizyjnym jest przede wszystkim możliwość inspekcji niebezpiecznych dla człowieka miejsc pracy urządzeń infrastruktury energetycznej. Drony pozwalają na zdalna identyfikację potencjalnych problemów, rejestrację miejsc występowania problemu oraz gromadzenie danych do późniejszej analizy oraz raportowania.

 

Inspekcje infrastruktury telekomunikacyjnej
(fotogrametria / termowizja / modelowanie 3D)

Inspekcje infrastruktury telekomunikacyjnej są ważnym narzędziem w procesie kontroli jakości pracy poszczególnych podzespołów jak również planowania modernizacji oraz rozbudowy infrastruktury zamontowanej na wieżach telekomunikacyjnych.

Wykonujemy badania termowizyjne podzespołów wież telekomunikacyjnych, inspekcje fotograficzne, naloty fotogrametryczne na potrzeby generowania gęstych chmur punktów (Dense Cloud) oraz modelowania 3D. Nasze opracowania są w pełni metryczne i pozwalają na wykonywanie precyzyjnych pomiarów wprost z modeli 3D.

Na podstawie powyższych opracowań zarządca infrastruktury jest w stanie:

– przeprowadzić kontrole techniczne bez konieczności wizyt w terenie;
– przygotowywać modele 3D służące do symulacji rozbudowy infrastruktury telekomunikacyjnej;
– dokumentować i udostępniać opcje rozmieszczenia sprzętu, dostępność okablowania oraz innych czynników technicznych wpływających na wydajność dzierżawy masztów komórkowych.
– wykonywać precyzyjne pomiary rozmieszczenia oraz azymuty anten;

Do przeprowadzania inspekcji oraz nalotów fotogrametrycznych (modelowanie 3D) wież telekomunikacyjnych używamy dronów wyposażonych w kamery RGB z opcją wielokrotnych przybliżeń oraz kamery termowizyjne.

POZOSTAŁE BRANŻE:

ARCHITEKTURA I URBANISTYKA

BUDOWNICTWO

ROLNICTWO PRECYZYJNE

UBEZPIECZENIA

ENERGETYKA I TELEKOMUNIKACJA

ENERGETYKA I TELEKOMUNIKACJA

ZARZĄDCY NIERUCHOMOŚCI

POŚREDNICY NIERUCHOMOŚCI

ARCHEOLOGIA

SAR